تجلیل از روز جهانی غذا در ولایت هرات - به نمایش گذاشتن غذاهای محلی

  • سه شنبه, قوس 19 1392

از روز جهانی غذا با به نمایش گذاشتن بیش از 60 نوع غذای محلی، در ولایت هرات تجلیل به عمل آمد.

مسئولان اداره ی زراعت هرات میگویند: تا کنون از این روز در افغانستان تجلیل درستی به عمل نیامده و نیاز است تا با استفاده از این فرصت غذاهای محلی هرات که پیشینه در هزاران سال قبل دارد؛ معرفی هرچه بیشتر شود.

فقیراحمد بیانگر، رئیس زراعت ولایت هرات که برگزار کننده ی این نمایشگاه میباشد؛ میگوید: احترام به غذا از جمله موارد تاکید شده در اصول اسلامی میباشد و تجلیل از این روز میتواند تا معنویت الهی را در پی داشته باشد.

بنا بر گفته ی وی در این نمایشگاه با همکاری شمار زیادی از خانواده های اصیل هراتی، بیش از 60 نوع از غذاهای متنوع محلی به نمایش گذاشته شده است.

او تصریح میکند که شماری از این غذاها تا حدودی از رسم و رسوم امروزی مردم هرات از بین رفته و این نمایشگاه میتواند تا مجددا آنان را زنده کند.

آقای بیانگر میافزاید نیاز است تا در آینده مسئولان دولتی در برگزاری این گونه نمایشگاه ها سهم بارزتری را گرفته و روی آوری مردم به غذاهای محلی افغانستان را بیشتر کنند.

این نمایشگاه در حالی برگزار میشود که بر اساس برخی از گزارشها در شماری از ولایات غرب افغانستان و به خصوص هرات مردم به دلیل مشکلات اقتصادی در گرسنگی به سر میبرند.

گفتنی است در حال حاضر صدها تن از بیجاشدگان ولایات غور و بادغیس در سرما و مشکلات شدید غذایی در خیابانهای هرات سرگردان هستند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در فرهنگی
خبرگزاری وطن 24

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
 

آخرین اخبار فرهنگی

کاربران حاضر در سایت

ما 7 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی

در خبرنامه سایت عضو شوید